گیت هاب روسیه را تحریم کرده است؟

وب‌سایت Habr.com گزارش می‌دهد که برخی توسعه‌دهندگان روسی درباره تعلیق حساب خود با GitHub تماس گرفته‌اند و این پلتفرم با ارسال ایمیلی تحت عنوان «GitHub and Trade Controls» تحریم‌های ایالات متحده را به عنوان دلیل ذکر کرده است. در این ایمیل، لینکی به صفحه راهنمای GitHub در مورد سیاست‌‌های مربوط به تحریم‌ها و کنترل‌ها تجاری وجود دارد و راه‌های ثبت اعتراض توسط کاربران را توضیح داده است.

GitHub قبلا اعلام کرده بود که قصد دارد به خانه‌ای برای تمام توسعه‌دهندگان، از جمله آن‌هایی که در روسیه زندگی می‌کنند، تبدیل شود. در پست وبلاگ این پلتفرم که ماه مارس منتشر شد، آمده است:

«به موازات تلاش‌هایمان برای اطمینان از در دسترس بودن GitHub برای توسعه‌دهندگان تمام کشورها، همچنان به اطمینان از در دسترس بودن خدمات منبع باز رایگان برای همه، از جمله توسعه‌دهندگان روسیه، ادامه می‌دهیم.»

گیت هاب

ایمیل ارسال شده توسط گیت هاب

هرچند از آن زمان تاکنون اتفاقات زیادی افتاده و تحریم‌های جدیدی صادر شده‌اند، اما GitHub هنوز هیچ به‌روزرسانی در مورد سیاست‌های خود منتشر نکرده است. سخنگوی این کمپانی در بیانیه خود به Bleeping Computer توضیح می‌دهد که GitHub هم مانند تمام شرکت‌های مستقر در ایالات متحده، ممکن است به تبعیت از تحریم‌های ایالات متحده، کاربران و مشتریان خود را محدود کند.